יובל ניב | הסקנדלים של הפסטיבלים​

אריק איינשטיין, יהורם גאון, שלמה ארצי, חוה אלברשטיין, אסתר עופרים, יהודית רביץ,, גידי גוב, הגשש החיוור, ירדנה ארזי, אילנית, שושנה דמארי, יפה ירקוני, בעז שרעבי,  שימי תבורי, פאר טסי – כולם השתתפו בפסטיבל הזמר והפזמון הישראלי, שהופק ע"י  רשות השידור והיה במשך שנים רבות האירוע החשוב ביותר בתחום המוזיקה הישראלית.

הפסטיבל סיפק במה למיטב המבצעים והיוצרים, ונולדו בו אינספור להיטי ענק שהפכו לנכסי צאן ברזל של התרבות המקומית.ההרצאה מציגה את תולדותיו של האירוע, החל מהפסטיבל הראשון שנערך ב-1960, ועד הניסיון האחרון לחדש אותו ב-2013, כשהכל מלווה בשירים, קליפים, קטעי ארכיון ותמונות סטילס שחלקן לא פורסמו מעולם. יובאו גם סיפורים מאחורי הקלעים סביב כמה מהשירים הגדולים ביותר שנולדו בפסטיבל: "על כפיו יביא", "סליחות", "אהבתיה", "בלדה לחובש", "ליל חניה", "ירושלים של זהב", "מים לדוד המלך", "הללויה" ועוד.

 

ההרצאה מבוססת על עבודת מאסטר של יובל ניב, "פסטיבל הזמר והפזמון הישראלי בין מלחמת ששת הימים למלחמת יום כיפור: פופ בשירות המדינה", שנכתבה עבור הפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל אביב ושימשה בסיס לסדרה בת שמונה תוכניות ברשת ג', "על כפיו יביא". על העבודה גם נכתב מאמר ביקורת אוהד מאת בן שלו ב"הארץ".

 

יובל ניב: עיתונאי בקבוצת "ידיעות אחרונות".

בשנים האחרונות עורך ב"מוסף לשבת" ובאתר Xnet, ובעבר כתב תרבות, סגן עורך "7 ימים" וסגן עורכת "7 לילות".

כמו כן היה חבר במדור פרינג' במשרד התרבות ובוועדה האמנותית של ישרא-דרמה וחשיפה בינלאומית, והשתתף בעריכת האוטוביוגרפיה של יהורם גאון, "עוד אני פוסע" (ידיעות ספרים).

בעל תואר שני בתוכנית הבינתחומית לאמנויות באוניברסיטת תל אביב.

להזמנות:

050-5304210

תמונות לדוגמה מתוך ההרצאה:
שלמה ארצי בפסטיבל הזמר 1973 | רבקה זהר בפסטיבל הזמר 1969​

050-5304210