050-5304210

זמרי שירה בציבור

רובינו אוהבים לשיר, נדמה כי ישראלים יותר מכול עם אחר אוהב לשיר ואפילו יותר אוהב לשיר ביחד בקבוצה מאשר לבד. בעולם אנשים שרים בקריוקי או במקהלות, אך כאן בארץ, לא נס ליחה של השירה בציבור. ביפן אנשים עומדים מול מסך עם מיקרופון ושרים קריוקי וכאן אנשים נפגשים בבתי קפה, במסעדות, במתנסי"ם ובמקומות רבים נוספים ושרים עם זמרי שירה בציבור.
 
1.בעבר שרו שירה בציבור על הגורן לאחר סיום העבודה בשדה, דרך השירה בציבור הפיצו שירים חדשים בארץ בתקופה שעוד לא הייתה טלוויזיה ואפילו לא היה רדיו. כשהרדיו והטלוויזיה כבר הגיעו, שירה בציבור וכן זמרי שירה בציבור הפכו לחלק בלתי נפרד ממאפייני עם ישראל.
 
2.מאז ומעולם היו זמרי שירה בציבור שהנחו ערבים יפים ובלתי נשכחים של שירה בציבור אם בעבר ערבי שירה בציבור  היו נחלתם של המבוגרים ששרו שירי ארץ ישראל ותיקים שלא נס ליחם, הרי שבשנים האחרונות חל שינוי גדול בתחום של שירה בציבור. יותר ויותר צעירים הצטרפו אל שורות השרים בציבור ומנחים את הערבים זמרי שירה בציבור צעירים ואטרקטיביים שמושכים קהל חדש ורענן.
 
3.השירים ששרים היום בערבי שירה בציבור הם שונים מהשירים ששרו פעם. שרים היום בערבי שירה בציבור שירים מודרניים ואפילו להיטים מזרחים, להיטי רוק, בלדות רוק, שירי פופ בעברית ועוד מגוון ז'אנרים של שירים מכול הסוגים.
 
4.אנשים מגיעים אל ערבי שירה בציבור כדי לבלות, שירה בציבור ביום גם מלווה בריקוד ואפילו בריקוד על שולחנות. מקומם של השירים הקלאסיים, שירי ארץ ישראל היפה לא נעלם, עדיין יש ערבי שירה של שירי לוחמים, או שירי ארץ ישראל היפה במקומות רבים בכול רחבי הארץ, אלה ערבי שירה שנכללים בהם שירי זיכרון, שירי לוחמים שירי שלום ותקווה וכיוצא בזה.
 
5.זמרי שירה בציבור הגיעו גם אל כלי התקשורת. שרהלה שרון הגורו של השירה בציבור הופיעה בתוכניות רבות בערוץ הראשון וכך גם יוני רועה ועוד זמרי שירה בציבור רבים. גם בערוץ השני היו תוכניות בעלות אופי תחרותי שהיו קשורות לשירה בציבור כמו "לא נפסיק לשיר" שכללה תחרות של שירת שירים של שירה בציבור בשתי קבוצות שהתחרו זו בזו.