050-5304210

שירים מתאימים לשירה בציבור

לאורך השנים חל שינוי לגבי התפיסה אילו שירים מתאימים לשירה בציבור. בעבר חשבו כי שירים מתאימים לשירה הם רק שירים קלאסיים בעלי מסר לאומי, שירים שהיו מופת וסמל לתקומת העם והמדינה, שרו שירי מחתרות, שירי לוחמים שירי קרבות וגם שירים ששיקפו אתר רצונות וחוויות העם כמו שירי כמיהה לשלום, שירי כמיהה לאחדות ועוד שירים שייצגו את רצונות הכלל בארץ ולא את רצונות וחוויות הפרט. לא רק שרנו ביחד אלא גם תכני השירה היו כלליים ולאומיים ולא היה בהם מקום לשירים אישיים ופרטיים.
1.כך השירה בציבור מצאה את עצמה מתאימה לקהל מבוגר יותר. עד לפני כמה שנים קשה היה לדמיין צעירים בני 20  או 30 ואפילו נוער שרים בהתלהבות שירה בציבור. בעבר זה נחשב לבילוי של מבוגרים, בילוי אופייני של דור הוותיקים. קשה היה לדמיין פעם צעירים שרים שירה בציבור.
2.לפני כמה שנים חל מהפך בתחום של השירה בציבור. השירה בציבור הגיעה אל מועדונים ומרכזי בילוי שמבלים בהם גם צעירים ולפתע הקהל רצה לשיר לא רק את השירים הותיקים והמקובלים אלא גם להיטי רוק חדשים, שירים אישיים, בלדות רוק, וגם שירים ממיטב הזמר המזרחי והים תיכוני.
3.הקהל הזה לא רצה לשבת רגוע ולשיר כמו הוותיקים אלא רצה מעבר לשירה גם לרקוד ואפילו לרקוד על שולחנות. קהל צעיר זה קבע כי שירים מתאימים לשירה הם לא רק שירים לאומיים וקלסיים אלא גם שירים מודרניים ולהיטים. כך השירה בציבור הפכה שוב ללהיט כפי שהיא לא הייתה כבר שנים. כעת הייתה כבר תפיסה חדשה לגבי איזה שירים מתאימים לשירה בציבור, יותר ויותר להיטים ושירים אישיים הפכו לשירים מתאימים לשירה בציבור.
4.בילוי של שירה בציבור הפך להיות בילוי יוקרתי ומלהיב עבור אנשים בני כל הגילים. צעירים ומבוגרים ממלאים את המועדונים ואת בתי הקפה והמסעדות אשר עורכות ערבי שירה בציבור. אנשים רוקדים משתוללים והשירה בציבור הפכה להיות חוויה נפלאה ומשחררת עבור כול אחד. מגוון השירים מושך קהל מכול הסוגים שנהנה ומתענג על שירה בציבור.