050-5304210

שירי ארץ ישראל

רוצים להתחבר קצת לשורשים של הארץ הזאת? לשיר את השירים שליוו את ההיסטוריה של ארץ ישראל מיום הקמתה? את הז'אנר שנקרא שירי ארץ ישראל, אנחנו פוגשים בעיקר בימים של דכדוך רב, כמו יום הזכרון לשואה ולגבורה ויום הזכרון לחללי מערכות ישראל, או לחילופין בימים של שמחה רבה כמו יום העצמאות. כשאנחנו סוף סוף פוגשים את השירים האלה, אנחנו לא ממש מבינים למה אנחנו לא שומעים אותם במשך כל השנה. שירים אלה מזכירים לנו את ארץ ישראל היפה, את הערכים הבסיסיים שעליהם נולדה המדינה, ועליהם נבנתה והגיעה לאן שהגיעה.

שירים בעברית באין ספור תחנות רדיואך פרט למילים הגבוהות והערכים הטובים, השירים הללו הם בראש ובראשונה שירים יפים, עם מילים עמוקות ויפות, מלודיות נעימות, ואמנים שכולנו אוהבים לאהוב, אריק איינשטיין, ירדנה ארזי, ריקי גל, להקת הנח"ל, הלהקות הצבאיות, אריק לביא, אריק סיני ועוד אין ספור אמנים שליוו את המדינה מאז קומה. את השירים האהובים האלה אפשר לשמוע בשורה של מקומות. ניתן להקשיב לשירים בתחנות רדיו פופולאריות המשמיעות מוסיקה עכשווית ועדכנית, אך בעיקר בתחנות רדיו המיועדות למוסיקה עברית, ובתחנות רדיו העוסקות באקטואליה ומקדישות שעות ספציפיות לאורך היום לטובת מוסיקה עברית.

אירועי שירה בציבוראם אתם חובבי מוסיקה עברית, ואוהבים לשיר את שירי ארץ ישראל האהובים, תוכלו להגיע גם לאירועים המיועדים בדיוק לשם כך, אירועים שנהוג לקרוא להם שירה בציבור. אירועים אלה מונחים על ידי זמרים מקצועיים שיודעים לא רק לשיר את כל שירי ארץ ישראל האהובים, אלא יודעים גם להלהיב את הקהל, לעודד כל אדם בקהל לשיר ולהיכנס לאווירה, ובדרך כלל גם להרקיד את כל הנוכחים, ולהפוך את האירוע למסיבה ארץ ישראלית של ממש. את האירועים האלה אפשר למצוא במועדוני לילה ייעודיים, ברים ומועדונים בערבים מסויימים של השבוע. בנוסף, תוכלו למצוא את כל השירים האהובים בחיפוש פשוט ביוטיוב, וכן תוכלו למצוא את כל מילות השירים הללו באתרים ייעודיים המספקים את מילות השיר עבור שירים רבים ושונים הן בעברית והן באנגלית.